פוריות בדרך הטבעית
| |
צור קשר | דף הבית
||||

היריון כן או לא »  מנסים להרות »

מנסים...
מאת: רחל ענבר

 

 

להיכנס להריון

Sculpture

Mathieu Ferchaud ©


כשמגיעה ההחלטה של בני זוג להיכנס להריון, באופן טבעי אנו מצפים שמקיימים יחסים פעם-פעמיים ללא הגנה וזהו, עוד 9 חודשים אנחנו הורים. במשך רוב חיינו הבוגרים אנו משתדלים להימנע מהריון, אז איך ייתכן שלא נכנסים להריון בפעם הראשונה שמנסים?

לפעמים בחודש הראשון מדובר אפילו בהקלה. ההחלטה ללדת היא בעלת משמעות מרחיקת-לכת – שינויים בגוף, שינויים בזוגיות, מגבלות על שתיית אלכוהול ולקיחת תרופות, הוצאות כספיות ודאגות... ולאחר הלידה - אובדן החופש שלנו ואחריות על ייצור קטן שהולך לבכות בלילה, אפילו כשאנחנו מתים מעייפות... ובכל זאת מחליטים להמשיך לנסות. מדמיינים את החדר המקושט, כל הצעצועים, החיוכים, הצחוק המתגלגל של תינוק, המילה הראשונה, הפנים העגלגלים... מה חמוד יותר מתינוק קטן? ואיך זה שגם החודש זה לא הצליח?!?

אחרי כמה חודשים, כאשר מגיע המחזור איתו מגיעות גם הדמעות. מה קורה? איפה טעינו? פספסנו את הביוץ? לפעמים מתלווה לזה גם הידיעה שאפילו כשהכל "מושלם" זה לא מצליח – ולמרות שיודעים את זה, קשה באמת להבין את זה. האכזבה גדלה מחודש לחודש, כך לפעמים גם המתח ולפעמים זה אף הופך לאובססיה. קיום יחסים נהיה אקט מתוזמן ותכליתי במקום מגע אינטימי נעים. החיים מתחילים להסתובב סביב המחזור, הביוץ, ההמתנה והמחשבות לגבי מתי כבר אפשר לבדוק אם יש או אין הריון באותו חודש.

בתרבות שבה יש דגש כל כך גדול על ילודה ושבה בכל אירוע נתקלים באנשים שלא מתביישים לשאול – "נו? מה עם ילדים?" קשה מאד להתחמק מהתחושות הקשות של תסכול, כעס ואכזבה. כל אצבע היום הוא שאם האישה היא מתחת לגיל 35 מנסים שנה. מגיל 35, פונים לעזרה אחרי חצי שנה. שנה יכול להיות נצח כשהלחץ בסביבה והפחד מכשלון הולכים וגדלים.

גם הזוגיות עלולה להיפגע בזמן הנסיונות להרות – מומלץ לקרוא את המאמר הבא -
זוגיות בצל בעיות פוריות.


כנס שמ"פ 2020
הסבר על חיפוש באתר
פוריות והייטק
תאריכי סדנאות
השיטה הטבעית - מבוא
הכירו את גופכם
היריון כן או לא
מניעת הריון בזמן הנקה
הגישה ההוליסטית
הורדת טבלאות
מילון מונחים
נשים מעל גיל 40
על מיניות האישה
מפת האתר
תודותפוריות הגברפוריות האישהפוריות טבעית

 המידע באתר ניתן כשירות חינוכי לציבור הרחב ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך או תחליף לייעוץ מקצועי.

אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

©   כל הזכויות שמורות למיכל שונברון.

 

- Website by PureSimple -