פוריות בדרך הטבעית
| |
צור קשר | דף הבית
||||

השיטה הטבעית - מבוא »  מדוע שיטה טבעית? »

 

למה מניעת הריון טבעית? 
  

                                                     

pregnancy

                                                                 Phoenix

                                                              Joan Relke© 

                                                                                               


בעשור האחרון, יותר ויותר נשים מחפשות דרכים לפקח על פוריותן ושאינן כרוכות בתופעות לוואי או בסיכונים בריאותיים. כן יש אוכלוסייה לא מבוטלת של נשים צעירות שמפסיקות לקחת גלולות אחרי שימוש רצוף של שנים.  הסיבות לכך מגוונות והן כוללות: אי נחת מלהכניס הורמונים לגוף, רצון להכיר ולהתחבר למחזוריות הטבעית,  רצון לשיתוף ולאחריות הדדית  עם בני זוגן בכל מה שקשור להתנהגות מינית,  סבל חוזר מפטריות, ירידה בחשק המיני, דאגה לפוריות בעתיד, ופחד בפני גורמי סיכון אחרים. לא מעט נשים התחילו גלולות כי אין להן מחזור סדיר או אין מחזור בכלל. אחדות מנשים אלה מתעוררות ומבינות שלקיחת  גלולות לא "מתקנת" שום בעיה או הפרעה הורמונלית.  לקיחת גלולות רק מסתירה בעיות  ולא יכולה לטפל בשורש של הבעיה הקיימת. נשים לא מעטות אינן מוכנות לשלם את המחיר יותר של אי- ודאות, עצירה. או דיכוי של תהליכים טבעיים של הגוף.
המשך: 
למה חשוב להכיר את גופכם?     
  
למה כניסה להיריון ללא התערבות רפואית?


 

קרוב ל-20% המזוגות בישראל פונים למערכת הרפואית בשל קשיי פוריות.הרפואה היום ממהרת להפנות זוגות אלה לטיפולים פולשניים לא תמיד הכרחיים או רצויים.הדעה שרווחת כיום בחברה היא שבעייתהפיריון והקושי להרות קשורה לאישה, אולם למעשה 50% מהבעיות מקורן אצל הגבר. 
 
כיום לנשים רבות אין מחזור סדיר ולעתים אין מחזור כלל . לאחרות הביוץ מתרחש מוקדם, מאוחר או במועד לא ידוע.  אישה שלא יודעת מתי מתרחש הביוץ או מתי היא בתקופה הפורייה תתקשה להרות בקלות. נשים רבות משתמשות בגלולות כדי להיפטר מאי סדירות של מחזור או מהפרעות הורמונליות למיניהן, אך כמו  הרופאים הן לא מבינות שהגלולה "מסדרת מחזור מלאכותי" אך ממשיכה להסתיר בעיה סמויה אמיתית המשפיעות על הסיכוי להרות .  הפרעות הורמונליות נובעות גם מאורח חיים לא בריא ו/או גורמים סביבתיים. חלק מהפרעות אלה ניתן לאבחן ולטפל באמצעות הרפואה הטבעית .

 

 

הרפואה הטבעית יכולה להיות חלופה וטובה לא רק משום שהוא עולה פחות כסף אלא משום שהיא פולשנית פחות ובעזרתה אפשר לטפל בהפרעות הורמונליות ולאזן את הגוף מחדש. בעידן המודרני מתעוררים קונפליקטים מורכבים עקב חוסר המודעות  ומודעות בסיסית שיש בקרב הציבור לכל מה שקשור לגופם כשבמקביל יש לחץ מאסיבי חברתי, תרבותי, רפואי- כלכלי כאחד לדחוף נשים ל"מסלול" טיפולי - ולא פעם אף פולשני כדי להגשים את הרצון להרות.
 
חשוב שכל אישה וגבר יהיו מודעים לגופם ולתהליכים בסיסיים הקשורים לפוריותם. ידע אישי זה כוח ועם כוח ניתן להגיע להחלטות בנוגע לבריאותינו ואורח חיינו ובכך לשלוט באיכות חיינו. 
  
היסטוריה של השיטה הטבעית
 
השיטה הטבעית מבוססת על מחקרים ועל יסודות מדעיים במשך קרוב ל -150 שנה ושהיא התפתחה לאורך שנים


אך המחקר התבסס בספרות המדעית-רפואיות לפני כ- 30 שנה וכיום השיטה תופסת תאוצה בכל העולם.
 
השיטה דוגלת בחזרתה של האישה אל גופה ולמודעות אישית למה שקורה בגופה -באמצעות שלושה סימנים שהגוף משדר יומיום: חום גוף/חום השחר, הפרשות טבעיות, ושינויים של צוואר הרחם. סימנים אלה מאפשרים לכל אישה לדעת  על בסיס יומי מתי היא פורייה. בדרך כלל משתמשים בידע הזה כדי להרות או למנוע הריון.
 
למרבה המזל, יותר ויותר אנשי מקצוע, מטפלים, רבנים, יועצות הנקה ויועצות נידה מכירים את השיטות הטבעיות האלה. יש כמה מכשולים בנוגע לקבלה ולהפצה של השיטה:  מרבית הרופאים לא מכירים או לא מאמינים בשיטות לא הורמונליות. יתר על כן, אי אפשר ללמוד את השיטה וליישמה באמצעות מרשם רופא או ביקור קצר במרפאה.  מדובר בתהליך למידה שדורש כמה פגישות לימוד ומעקב במשך כמה חודשים עם מורה מוסמכת. יישום בהצלחה דורש שיתוף פעולה של בן הזוג, תקשורת טובה ומוכנות לקחת אחריות על התנהגות מינית בטוחה

 
הגישה הטבעית דורשת השקעה של זמן, למידה, ומחויבות לערכים אישיים. בתמורה, היא מעניקה לאישה הזדמנות להעמיק את הקשר עם גופה ועם מחזוריותה. חיבור זה עשוי להגביר את תחושת הביטחון, את היכולת לקבל החלטות נכונות ובסופו של דבר מוביל את האישה לקחת אחריות על בריאותה ועל איכות חייה. מודעות לפוריות זו דרך חיים ודבר שמתחבר לתחומים שונים בחיינו
כגון: מיניות, טיפול עצמי ועוד.


  
 
קישורים נוספים:


משמעות מחזוריות נשית 
 
שאלות ותשובות על השיטה


דוגמת טבלה מודעות נשית
 
מילון מונחים
 
תרגילי קיגל  


תרגיל זוגי להבהרת ערכים


כנס שמ"פ 2020
הסבר על חיפוש באתר
פוריות והייטק
תאריכי סדנאות
השיטה הטבעית - מבוא
הכירו את גופכם
היריון כן או לא
מניעת הריון בזמן הנקה
הגישה ההוליסטית
הורדת טבלאות
מילון מונחים
נשים מעל גיל 40
על מיניות האישה
מפת האתר
תודותפוריות הגברפוריות האישהפוריות טבעית

 המידע באתר ניתן כשירות חינוכי לציבור הרחב ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך או תחליף לייעוץ מקצועי.

אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

©   כל הזכויות שמורות למיכל שונברון.

 

- Website by PureSimple -