פוריות בדרך הטבעית
| |
צור קשר | דף הבית
||||

הגישה ההוליסטית »  מיתוסים וסטריאוטיפים על מיניות נשים »


1. לא לקיים יחסי מין מלאים פירושו של דבר הוא לא לקיים יחסי מין
2. דחף מיני אצל נשים ירוד מהדחף המיני אצל הגברים
3. נשים מתגרות פחות מגברים מגירויים ארוטיים  בסרטים ובספרים
4. נשים בעלות דחף מיני גבוה הן נימפומניות
5. נשים חוות את שיא החשק המיני שלהן במועד הביוץ
6. לנשים במערכת זוגית אין צורך לאונן. 
7. זוגות אמורים להגיע לאורגזמה יחד
8. מרבית הנשים מגיעות לאורגזמה ע"י חדירה נרתיקית
9. כל אישה יכולה להגיע לאורגזמה
10. נשים שלא מגיעות לאורגזמה סובלות מהפרעה נפשית
11. נשים הסובלות מכאבים בעת קיום יחסי מין בעצם סובלות מבעיות רגשיות
12. לנשים אחרי גיל המעבר כמעט שאין חשק מיני

13. נשים אינן מעוניינות  במין חודשים רבים לאחר הלידה
14. גלולות למניעת הריון לא משפיעות כלל על חשק מיני
15. נשים שעברו התעללות מינית אינן מסוגלות ליהנות ממין
16. נשים מכירות היטב את גופן
17. ביום שבו ימצאו את ה'ויאגרה' לנשים - הכול יסתדר.... 
  
 

1.  לא לקיים יחסי מין מלאים פירושו של דבר הוא לא לקיים יחסי מין
תשובה: בחברה המערבית המין נתפס כיעד הכולל זקפה, חדירה ואורגזמה. נוסף לכך איכות המין נמדדת על פי תדירות ומספר אורגזמות. כמות במקום איכות. תפיסה זאת מצמצמת והופכת את החוויה המינית לפעולה חדגונית במקום לפעולה אינסופית ומגוונת. חופש ופעילות מינית לא נוגעים רק בביצוע ובתפקוד אלא בדמיון, יצירתיות, גיוון, גילוי, סקרנות, פתיחות, התנסות, אימון, חיבור רוחני ועוד.
בני זוג ששואפים להרחיב את 'האופקים המיניים' שלהם הם אלה שיתמקדו באמנות של המין ולא בטכניקה שלו. כדי להגיע להעצמה מינית של עצמן, נשים צריכות להכיר את הצרכים המיניים שלהן ולהגשימם. (קישור לספר: לעצמך)

חזרה לראש הדף    


 
2. דחף מיני אצל נשים ירוד מהדחף המיני אצל הגברים
תשובה: המיתוס הזה נשען בעיקר על דעות קדומות, תרבותיות וחברתיות, המעצבות את תפקידי הגבר והאישה. בתרבות שלנו אין די לגיטימציה חברתית לאישה שרוצה להיות מינית, בניגוד לגבר הנתפס כ'דון ז'ואן'. בני אדם הם שונים ומגוונים. יש נשים עם חשק גבוה ונמוך בדיוק כמו שיש גברים עם חשק גבוה ונמוך. נוסף לכך, המצב ההורמונלי אצל האישה (שהוא שונה לחלוטין מהגבר) משפיע גם הוא על עוצמת הדחף ועל רמתו.

חזרה לראש הדף   
 

 
3.  נשים מתגרות פחות מגברים מגירויים ארוטיים  בסרטים ובספרים
תשובה:  המנגנון לגירוי ולעוררות מינית הוא שונה בנשים ובגברים. מצד אחד יש את המבנה האנטומי השונה בין גבר לאישה, המאפשר יתרון לגבר כי המערכת המינית שלו מצויה מחוץ לגוף וקשה להתעלם מכך. לפיכך התגובה המינית שלו מהירה יותר . מצד אחר, המערכת המינית של האישה מוחבאת פנימה יותר, דבר שיכול ליצור אצלה מרחק או נתק בנוגע למיניותה. במקביל, לתרבות יש השפעה רבה על היכולת או על הרצון של האישה להתגרות בכלל, וגם בעזרת גירויים חזותיים. לגיטימי שאישה תגלה עניין בסרטים, בספרים ו/או באביזרים ארוטיים (כגון ויברטור) ללא שום ביקורת או שיפוטיות כדי להגיע לעוררות מינית ולענות על הצרכים המיניים שלה. 
 

                                  
 
4.  נשים בעלות דחף מיני גבוה הן נימפומניות
תשובה: לפי סטריאוטיפ זה, לגבר לגיטימי ורצוי שיהיה מיני אך לא תמיד רצוי שאישה תהיה כזו. מסר זה גורם לבלבול ולדיכוי טבעי של הנשיות ושל הדחף הטבעי שלה. אישה שתצליח 'להניח' את הסטריאוטיפ בצד תוכל לממש את החופש המיני היצירתי שלה.
חזרה לראש הדף   

 

 
5. נשים חוות את שיא החשק המיני שלהן במועד הביוץ.

תשובה:  ידוע שנשים מדווחות על שתי תקופות של הגברת החשק המיני – מועד הביוץ והמועד שלקראת הווסת. הסיבות לכך נובעות משינויים הורמונליים בגוף האישה. במועד הביוץ הפרשת הורמון האסטרוגן נמצאת בשיאה, דבר שמגביר את החשק המיני, משפר את מצב הרוח ומגביר את העוררות המינית. נוסף לכך ישנה עלייה של קולטנים במוח של טסטוסטרון (הורמון גברי בעיקר אך חיוני גם אצל האישה).
הטסטוסטרון  בדם משפיע לטובה על החשק המיני , עוררות בפטמות ובדגדגן.  במועד ביוץ יש גם התגברות של נוזל וגינאלי וצווארי המהווה חומר סיכה חיוני להנאה. נשים גם מפרישות פרומונים (חומרים שקשורים למשיכה).  
חשק מיני מוגבר במועד הווסת מוכר פחות. הסיבה לכך היא שדופן הרחם עבה מאוד ועשיר בכלי דם, דבר שמזרים את הדם לנרתיק. עלייה בזרימת הדם יכולה להגביר את העוררות המינית וגם את עוצמת האורגזמה.

 

 
6. לנשים במערכת זוגית אין צורך לאונן 

תשובה: הצורך והרצון לאונן לא קשור לזוגיות. האוננות היא היכולת של כל אחת להכיר ולקבל את זכותה להעניק לה הנאה ועונג. כפי שגבר לא תלוי באישה כדי לאונן – גם ההפך הוא נכון. דרך אוננות, אישה לומדת להכיר את עצמה, ומתקיימת למעשה למידה בפני עצמה ו/או למידה בפני גבר הרוצה להשתלב איתה באינטימיות. אישה שמפתחת תחילה אינטימיות עם עצמה תוכל לפתח אינטימיות עם אדם אחר.
חזרה לראש הדף       
  


 7. זוגות אמורים להגיע לאורגזמה יחד
תשובה:  כל זוג וכל אדם אמורים להגדיר לעצמם מה זו חוויה מינית מוצלחת ומספקת. לגברים בדרך כלל נדרש פחות זמן להגיע לאורגזמה מלנשים. הבדל זה גורם לפער בתגובה המינית של השניים. כל עוד בני זוג מכירים זה את זה ואת הצרכים ההדדיים שלהם – הסיכוי לתזמן אורגזמה משותפת טוב יותר. בסופו של דבר, חוויה אינטימית ומשמעותית לא נמדדת בסוג האורגזמות או במספרן אלא באיכות וטיב הקשר בין בני הזוג. 
 חזרה לראש הדף   

 

 
8. מרבית הנשים מגיעות לאורגזמה ע"י חדירה ונרתיקית
תשובה: לא מדויק. לפי הספרות רק כ-20% מהנשים מסוגלות לחוות אורגזמה מחדירה בלבד. נשים רבות יכולות לחוות אורגזמה באמצעות חדירה, בתנאי שהדגדגן עבר גירוי תוך כדי חדירה. יש נטייה בחברה שלנו להתייחס לאישה שלא מגיעה לאורגזמה מחדירה בלבד כ'אשמה'. עם מודעות והיכרות רבה יותר לעובדה שאישה לרוב זקוקה לזמן ולגירויים במקומות אחרים, אישה יכולה להגיע לאורגזמות עם חדירה ולעינוגים נוספים. עם זאת, יש נשים שמעדיפות להגיע לאורגזמה לא בדרך חדירה.
חזרה לראש הדף   

 

 
9.  כל אישה יכולה להגיע לאורגזמה
תשובה: היכולת לחוות אורגזמה ו'שחרור חושים' קשורה לאפיונים רבים ואישיים של האישה ולמידת ההיכרות שלה והנוחות שלה עם גופה. לא כל אישה יכולה.... אך אישה שמכירה את גופה מסוגלת יותר לענות על הצרכים שלה ויכולה להדריך את בן זוגה כדי להגיע לחוויות האורגזמה. זכותה של כל אישה להגדיר את צרכיה המיניים. יש נשים שמדווחות על חוויה מינית מספקת ללא אורגזמה. אחרות רוצות ללמוד כיצד להגיע לאורגזמה באופן עצמאי. אהבה, נתינה ואינטימיות אינן תלויות באורגזמה.
חזרה לראש הדף   

 

 
10.  נשים שלא מגיעות לאורגזמה סובלות מהפרעה נפשית
תשובה: נשים רבות מדווחות על הנאה וסיפוק רב במגע מיני ללא אורגזמה (להבדיל מגבר). לעתים היכולת לחוות אורגזמה נובעת משילוב של כמה גורמים: הדימוי העצמי של האישה, ניסיון מיני וטיב הקשר עם בני זוגה.

חזרה לראש הדף   
 

 
11 . נשים הסובלות מכאבים בעת קיום יחסי מין בעצם סובלות מבעיות רגשיות
תשובה: כאבים בזמן קיום יחסי מין עשויים לנבוע משילוב של כמה גורמים: יובש בנרתיק, דלקות, כיווץ שרירים או תסמונת כגון וסטיבוליטיס, המאופיינת ברגישות גבוהה בעת חדירה לנרתיק. כאב במגע מיני יכול להיות מושפע מגורמים שונים: גורם פיזי (קרום בתולין לא גמיש או שרירי נרתיק מכווצים), גורם הורמונלי (המשפיע על רמת הלחות בנרתיק בעת חשק וגירוי מיני) ו/ או גורם פסיכו-סקסואלי. אצל נשים מסוימות, הכאב נובע מיובש מתמיד בנרתיק בעקבות שימוש בגלולות או בתרופות אנטי-דיכאוניות. אין לייחס כאבים מיניים לגורמים פסיכולוגיים בלבד, אך חשוב לדעת כי נשים שחוות כאב ושלא אובחנו או טופלו כראוי, עלולות לפתח עם הזמן חרדה ותסכולים בשל חוסר מתן מענה. יתר על כך הפרעות כאב במגע מיני ישפיעו גם על החשק המיני.
חזרה לראש הדף   

 

                                    
12.  לנשים אחרי גיל המעבר כמעט שאין חשק מיני
תשובה:  נשים בגיל המעבר חוות שינויים רבים בעקבות ירידה באסטרוגן ביחס להורמונים אחרים בגוף. שינויים אלה משפיעים גם על גמישותו ועל מידת רטיבותו של הנרתיק ובאים לידי ביטוי בשינויים גופניים אחרים, כמו חוסר שינה וגלי חום, ובשינויים רגשיים שיכולים לנבוע גם מהתפיסה עצמית של האישה בעקבות שינוי במראה שלה. כל אלה או כל אחד לחוד יכולים להשפיע על החשק המיני.
אישה שדואגת לצרכים שלה (יחד עם בן זוג רגיש וקשוב או לבדה) יכולה להתאים את עצמה ולשמר את טיב הקשר המיני. יש כמה גישות טיפוליות העשויות לסייע לאישה החווה ירידה בחשק המיני (ברפואה הטבעית וברפואה הקונבנציונלית). על האישה לבחון את היתרונות ואת החסרונות של כל גישה כדי להחליט מה נכון ומתאים לצרכיה.

בסופו של דבר, יש להבין שרמת החשק קשורה לאיכות הקשר בין האישה ובין עצמה ובינה ובין בן זוגה. כמו כל שינוי, לומדים להסתגל ולזרום עם גוף משתנה. הרגלי מין יכולים להשתנות ללא פגיעה באיכות הקשר 

 חזרה לראש הדף   

 

         
13.  נשים אינן מעוניינות במין חודשים רבים לאחר הלידה
תשובה:  התקופה שאחרי הלידה מתאפיינת בשינויים רבים: פיזיולוגיים, גופניים, רגשיים ועוד. המערכת ההורמונלית אצל אישה מניקה מדכאת את מנגנון הביוץ ויחד איתה גם את ההפרשה הטבעית שלה. ירידה בחשק המיני היא תופעה טבעית, נורמלית וזמנית. מצב של יובש ממושך, כאבים של אחרי לידה, עייפות ועומס רגשי גם הם עשויים
חזרה לראש הדף   

 

 
14.  גלולות למניעת הריון לא משפיעות כלל על חשק מיני
תשובה: לפי מחקרים וסקרים מצטברים כ-20% ויותר של נשים מדווחות שגלולות גורמות להן לירידה בחשק המיני. רופאים רבים אינם מכירים בתופעה, ולכן נשים צריכות לסמוך על עצמן כדי לאמת את הבעיה. במקביל, אחת מתופעות הלוואי של הגלולה מתבטאת ביובש מתמיד בנרתיק ובדופן נרתיק דק ויבש היכולים לגרום להפרעות כאב במגע מיני ומפה לירידה בחשק המיני. קישור למאמר על גלולות וחשק מיני (אנגלית)

חזרה לראש הדף   

 

 
15. נשים שעברו התעללות מינית אינן מסוגלות ליהנות ממין.
תשובה: על פי מטפלים רבים אחוז ניכר של נשים שעברו טראומה מינית מסוגלות לרפא את עצמן באמצעות תהליך טיפול מקצועי, והן מסוגלות לבנות מערכות של יחסים אינטימיים הכוללים קשר מיני מלא ומספק. קיימות גישות טיפוליות שונות כגון: EMDR, קבוצות תמיכה, פסיכותרפיה, טיפול קוגניטיבי- התנהגותי,  טיפולי גוף- נפש  ו- SE Somatic Experience קישור למרכז יעוץ לאישה  ולאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל

חזרה לראש הדף   

       


16. נשים מכירות היטב את גופן
תשובה: בשנים האחרונות חלה פתיחות וסקרנות רבה יותר בנוגע לנשיות, גוף-נפש אישה ומיניותה. אך עדיין אנחנו נתקלים בנשים רבות שדרך קשיים באינטימיות או קשיים בפוריות למעשה מגלות כמה שאין הן מכירות את גופן, את פוריותן ואת מיניותן, ובכך למעשה אין להן שליטה על גופן. ידע וניסיון אישי מאפשרים לאישה להכיר את גופה, ובכך יכולים לסייע בידה להיות אחראית לבריאותה ולאיכות החיים שלה. 
חזרה לראש הדף   

 

 
17.  היום שבו ימצאו את ה'ויאגרה' לנשים-הכול יסתדר....
תשובה:   תגובה מינית נשית היא מורכבת בהרבה מהתגובה המינית של הגבר. רוב הבעיות של גברים הן בתחום התפקוד המיני. אצל נשים הבעיות הן מכלול של גורמים המשפיעים על החוויה המינית. אכן הויאגרה מספקת פתרון לבעיה 'מכאנית' של זקפה אצל הגבר, אולם אין כיום כדור שיכול ליצור גירוי וחשק אצל האישה או אצל הגבר.

חזרה לראש הדף    

כנס שמ"פ 2020
הסבר על חיפוש באתר
פוריות והייטק
תאריכי סדנאות
השיטה הטבעית - מבוא
הכירו את גופכם
היריון כן או לא
מניעת הריון בזמן הנקה
הגישה ההוליסטית
הורדת טבלאות
מילון מונחים
נשים מעל גיל 40
על מיניות האישה
מפת האתר
תודותפוריות הגברפוריות האישהפוריות טבעית

 המידע באתר ניתן כשירות חינוכי לציבור הרחב ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך או תחליף לייעוץ מקצועי.

אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

©   כל הזכויות שמורות למיכל שונברון.

 

- Website by PureSimple -