פוריות בדרך הטבעית
| |
צור קשר | דף הבית
||||

היריון כן או לא »  כניסה להיריון »

   
                                      כניסה להיריון
 
                               

                                                   pregnancy

                                                          Ninhursaga
                                                         Joan Relke© 
 
סטטיסטית, הסיכוי של אישה להרות בחודש מסוים הוא 20% עד 25%. ככל שאישה מבוגרת יותר הסיכוי שלה להרות יורד, עקב השינויים ההורמונליים החלים בגופה (מגיל 35 ומעלה - 10% או פחות). ככל שגיל האישה עולה מתווסף לקושי להרותגדל הסיכוי להפלה טבעית וללידת תינוקות עם מומים.  הסטטיסטיקה מבוססת על ההנחה שאישה לא יכולה לדעת את מועד הפוריות שלה על מנת לתזמן את קיום יחסי המין כדי להרות. על כן ממליצים הרופאים לזוגות המנסים להרות לחכות לפחות שנה לפני שהם פונים לעזרה מקצועית.
 
נשים עם מודעת לגופן יכולות לדעת במדויק מתי הן פוריות ובמקרים רבים להרות במהירות ללא התערבות רפואית.אם לא התרחש היריון באופן טבעי בתוך שלושה חודשים מומלץ לפנות לברור רפואי. מודעות לפוריות מאפשרת לאישה לנהל את הפוריות שלה ולבחור אם להרות או לא להרות.
  
 
הקשיים בכניסה להיריון
 
כ-15% עד 20% מהזוגות בישראל לא מצליחים להרות באופן טבעי. אצל גברים הקושי באי-פריון קשור בעיקר באיכות הזרע או בכמותו. (קישור לאי פריון אצל הגבר)
 
אצל נשים הסיבות יכולות להיות: הפרעות הורמונליות (קישור לטבלה בגישה ההוליסטית) (כגון שחלות פוליציסטיות ו/או אנדומטריוזיס) - הסיבה העיקרית לבעיות בפוריות. הפרעות בביוץ, גיל מתקדם, נטילת תרופות מסוימות או בעיה טכנית (כגון חצוצרות חסומות).
הבעיות יכולות לנבוע, תזונה לקויה, עודף משקל או תת משקל, התמכרות לחומרים שונים (סמים ואלכוהול) והתנהגות מינית לא בטוחה שעשויה להוביל לדלקות ולמחלות מין (קישור למשרד הבריאות)
החלק של הגברים ושל הנשים בקשיים להרות הוא שווה פחות או יותר ובדרך כלל הבעיה היא אצל אחד מבני הזוג. עם זאת, בכ20% מהמקרים יש בעיה אצל שני בני הזוג או שלא מוצאים את הסיבה.
בחלק ניכר מהמקרים לא קיימת בעיה אלא קושי לזהות את הביוץ.
 
 
 
לפני שפונים לטיפול הורמונלי
 
כיוון שלעתים רבות הקושי להרות נובע מחוסר זיהוי של הביוץ ולא מבעיה כלשהי, קיימת האפשרות ללמוד את 'השיטה הטבעית' לפני שפונים לעזרה נוספת. בעזרת מעקב יום-יומי אחרי השינויים בסימני הפוריות וסימונם בטבלה מיוחדת המיועדת לכך, האישה יכולה לדעת במדויק את מועד הביוץ וכך אם קיימה יחסי מין בימים הפוריים שלה. אם הכול נראה כשורה ובכל זאת אין היריון, יש מספר בדיקות לא פולשניות  ( קישור לבדיקות אבחון פוריות) שאפשר לבצע (פרופיל הורמונלי ביום השלישי של המחזור, משטח וגינלי לאחר קיום יחסי מין במועד הביוץ ובדיקת זרע). אם מתגלה בעיה מומלץ לפנות לרפואה טבעית לפני שפונים לרפואה קונבנציונלית, על מנת למנוע תופעות לוואי שאינן הכרחיות. כמובן, שאם מוצו כל האפשרויות החלופיות, הרפואה הקונבנציונלית עשויה לעזור. 
 
 
            לכל אישה הזכות ואף החובה לקחת אחריות על גופה ועל הבחירות שלה,להכיר את הערכים שלה 
                                               ואת אפשרויות הטיפול הקיימות ולבחור בהתאם לצרכיה
כנס שמ"פ 2020
הסבר על חיפוש באתר
פוריות והייטק
תאריכי סדנאות
השיטה הטבעית - מבוא
הכירו את גופכם
היריון כן או לא
מניעת הריון בזמן הנקה
הגישה ההוליסטית
הורדת טבלאות
מילון מונחים
נשים מעל גיל 40
על מיניות האישה
מפת האתר
תודותפוריות הגברפוריות האישהפוריות טבעית

 המידע באתר ניתן כשירות חינוכי לציבור הרחב ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך או תחליף לייעוץ מקצועי.

אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

©   כל הזכויות שמורות למיכל שונברון.

 

- Website by PureSimple -