פוריות בדרך הטבעית
| |
צור קשר | דף הבית
||||

השיטה הטבעית - מבוא »  משמעות מחזוריות טבעית »

 

משמעות המחזור הנשית ושיטת המודעות לפוריות

 

 

Russian

 

מודעות למחזוריות האישה והטבע
 
לכל דבר בטבע יש ביטוי של מחזוריות: חיים ומוות, עונות השנה, יום ולילה, מחזור החי והצומח.  גם הגוף שלנו הוא חלק מהטבע. מחזור הפוריות של האישה מבחינה רעיונית מקביל למחזור הירח הנולד, מתמלא ומתמעט מתרוקן במשך כחודש ימים. מקור המילה וסת באנגלית (menstruation), מהמילה הלטינית MENSES, כלומר הירח. מקור המילה ביוונית של ווסת הראשונה

(MENARCHE ) הוא מחזוריות הירח. כמעט בכל התרבויות, הירח מוכר כישות נשית, ואף ביהדות קיימת מצווה לכבד ולברך את הלבנה, הירח החדש בכל ראש חודש, כחג המסמל התחדשות ולידה מחדש. בדיוק כמו שהירח משתנה במהלך החודש באופן אנרגטי-מהותי, כך משתנה גם גוף האישה.

 
הגוף הנשי מלא בקסם ובתבונה. ממצאים ארכיאולוגיים שנתגלו באזורנו, מעידים על יחס התרבויות הקדומות אל גוף האישה, ואל המהות הנשית. לוחות השנה הראשונים אשר נתגלו, היו של מחזורי הווסת של נשים. לוחות שבעזרתן נשים עקבו אחר הווסת, בסיוע המעברים של הירח. נתגלו קברים עתיקים, שבהם לצדי הגופה, הונחו עצמות ששימשו למדידת הזמן לפי הירח. לנשים יוחסו כוח אלוהי וסגולות ריפוי. היחס אל הנשים היה כאל אלות, כיוון שכוח הבריאה הטמון בגופן הוא ככוח הבריאה הטמון בטבע. בניגוד לתרבויות מסוימות  גוף האישה המדמם פעם בחודש, אינו מעיד על סכנה או מביא למוות, אלא מאפשר היווצרות חיים חדשים.
 
מחזור הלבנה הוא המטאפורה העוצמתית ביותר, הממחישה את הדומה בין מחזוריות האישה ובין מחזוריות הטבע. הווסת היא אחת מיני מחזורים רבים הקיימים בטבע. השעון הביולוגי / הורמונאלי של גוף האישה, משקף במדויק את השעון הקוסמי של העולם והטבע כולו.

 


כיצד משפיע הירח על גוף האישה?


ביוץ האישה מושפע מהירח. למרות שהידע הזה אבד בעולם המודרני, קיימים מחקרים המראים ששיעורי ההפרייה מגיעים לשיא במועד של ירח מלא. יתר על כן, קיימים גם מחקרים המראים על הקשר בין מחזור הירח לבין כל הנוזלים על הפלנטה, ימים, נחלים והנוזלים שבגוף האדם. גוף האדם מורכב מ- 70% נוזלים. אחת ההוכחות לכך שאור, ירח וגיאות משפיעים על המחזוריות הנשית היא, שנשים החיות ביחד עוברות סינכרוניזציה והווסת שלהן מתואמת זו עם זו ועם הירח. הסינכרון הזה הוא קסום ומיסטי. הרבה תיאוריות קיימות כדי להסביר תופעה זו, הקשורה כנראה לשילוב מספר גורמים: אור, יוניזציה, אנרגיה אלקטרומגנטיות וכוח המשיכה.
 
נשים העוקבות אחרי מחזוריותן ומחזור הירח  (לינק למאמר מחזור הירח), עשויות ללמוד הרבה על האינטיליגנציה של הגוף הנשי והחוכמה הטמונים בו. בתקופה המודרנית, הצטבר ידע רב על גוף האדם בכלל ועל גוף האישה ופוריותה בפרט. התברר שגוף האישה משדר סימנים על בסיס יומי, המצביעים של מצב פוריותו. במהלך 50 השנים האחרונות, הרפואה השתמשה בחלק מידע זה כדי לאבחן ולטפל בבעיות פוריות ובשנות השמונים עובד הידע לשיטה מדעית, בטוחה למניעת היריון.
(
מודעות לפוריות)
  
 
בואו נדמיין שני מחזורים במקביל, מחזור הירח ומחזור האישה:

  1. תקופת הווסת היא התקופה של מולד הירח. זוהי תקופה של התרוקנות, התנתקות, האטת הקצב, התבוננות פנימה, הקשבה, חלומות חדשים, לידת רעיונות וחזונות ושחרור של כל מה שנחוץ לצאת מהגוף. חיבור לאינטואיציה ולתובנות.
  2. ברבע החודש ישנה הכנה לקראת ביוץ, ישנה כבר יצירת ביצית, תנועה, גדילה והתפתחות.
    הגוף מגויס לקראת מטרה – היריון אפשרי.
  3. באמצע החודש, כאשר הירח מלא, האישה נמצאת בשיאה והפוריות בעיצומה. הפוטנציאל של חיים חדשים, מקביל לתקופה של האור החזק ביותר החוזר מהירח. בשיאו של הירח המלא, בדיוק כמו בשיאו של הביוץ, מתחיל תהליך של נסיגה מהאור אל החושך.
  4. השלב הנוכחי הוא הכנה לקראת הווסת. הגוף נמצא בהמתנה בדיוק כפי שהירח מכין עצמו ללידה מחדש. 

הירח והמחזור שלו מסמנים לנו דבר חשוב ומאותתים לנו מין קריאה פנימית / משימה: לתת תשומת לב ולהתחבר מחדש, לחזור אל הטבע ואל עצמנו. הירח קורא לנו בכל חודש וחודש להתקרב שוב אל הגוף, אל הבית האמיתי שלנו, להקשיב מחדש אל למה שהוא משדר לנו: לתחושות, לכאבים, למצבי רוח, לשינויים פיזיים, נפשיים ואנרגטיים, ולחוכמה הנשית. אלו הם המקומות החשוכים והלא מדוברים בעולם המודרני. נוכחות הירח בחיינו, מאפשרת חיבור לרבדים ולממדים רוחניים של הנשיות. זוהי שפה המתארת את הקשר העמוק והראשוני הקיים בין הטבע ובין גוף האישה.
 

קישורים: 

 

הגוף כמקדש 
 

מושגי יסוד של השיטה הטבעית


שמש פוריות טבעית
 

כנס שמ"פ 2020
הסבר על חיפוש באתר
פוריות והייטק
תאריכי סדנאות
השיטה הטבעית - מבוא
הכירו את גופכם
היריון כן או לא
מניעת הריון בזמן הנקה
הגישה ההוליסטית
הורדת טבלאות
מילון מונחים
נשים מעל גיל 40
על מיניות האישה
מפת האתר
תודותפוריות הגברפוריות האישהפוריות טבעית

 המידע באתר ניתן כשירות חינוכי לציבור הרחב ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך או תחליף לייעוץ מקצועי.

אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

©   כל הזכויות שמורות למיכל שונברון.

 

- Website by PureSimple -